Co studiować, gdzie pracować?

Co studiować, gdzie pracować?

Wiele młodych ludzi zastanawia się nad swoją przyszłością i tym, co zrobić, aby była ona świetlana. Nie jest to łatwe zadanie. W ostatnich dzisięcioleciach zatoszczenie się o tytuł magistra stało się wymogiem zdobycia pracy na wysokim stanowisku. Ale oczywiście nic od razu. Na początek pięć lat studiów, a później staże, praktyki, szkolenia, wyścigi szczurów w korporacji, jeden awans, znowu szkolenia, potem znowu awans i tak do czterdziestki, kiedy w końcu przy dobrych wiatrach dostajemy się na górne poziomy drabiny kariery zawodowej. Wielu młodych ludzi wręcz zabija się to, żeby dostać się na staż i zdobyć jakiekolwiek doświadczenie, które w przyszłości zaowocuje stałym zatrudnieniem. Jak wyróżnić się z tłumu i zadbać o to, żeby nas dostrzeżono? Jest na to sposób.

Coraz więcej maturzystów deklaruje, że będzie się starało podjąć studia w Anglii. Jest to świetna okazja do zdobycia wiedzy na renomowanych zachodnich uczelniach, które robią duże wrażenie na polskich pracodawcach. Dodatkowo nauka za granicą jest gwarancją poznania języka na poziomie wysoce zaawansowanym. W dobie intensywnego rozwoju handlu międzynarodowego jest to na pewno bardzo pomocna umiejętność.

Jak dostać się na studia w Anglii?
Nie trzeba zdawać żadnych dodatkowych egzaminów, poniewż zachodnie uniwersytety akceptują wyniki polskiej matury. Coraz więcej uczelni również nie wymaga poświadczenia umiejętności językowych, ponieważ programy przygotowane specjalnie dla studentów międzynarodowych zakładają wdrożenie językowe. Chciałoby się rzecz nic tylko jechać, jednak na drodze staje jedna przeszkoda: finanse. Niestety, ale studia na zachodnich uczelniach, a przede wszystkim w Anglii są płatne. Czesne sięgają bardzo wysokich sum, tym bardziej w stosunku do polskich zarobków. Sposobem na poradzenie sobie z takim obciążeniem jest wzięcie kredytu na studia, którego spłata rozpoczyna się dopiero po zakończeniu edukacji. Jesto to korzystna opcja dla wielu studentów. Dodatkowo osoby chcące studiować za granicą mogą wcześniej skorzytsać z wyjazdów językowych, które wzbogacją wymagany „personal statement” o dodatkowe walory. Charytatywne wyjazdy będą zatem doskonałą okazją zarówno do podszkolenia języka, jak i do pokazania swojej osoby z dobrej strony.

Studia w Anglii mogą być doskonałą przygodą, ale także solidnym startem w dorosłość. Warto zastanowić się nad taką możliwością, która z pewnością stworzy wiele nowych szans rozwoju.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.