ksenon

lampa ksenonProducenci samochodów muszą dbać o to, żeby ich użytkownicy czuli się nie tylko komfortowo, ale także, a nawet przede wszystkim, bezpiecznie. Do osiągnięcia tych dwóch, jakże ważnych celów, wykorzystuje się innowacyjne techniki produkcyjne. Na tym szczególnym rynku, jakim jest rynek motoryzacyjny, bezustannie pojawiają nowe elementy, części, których celem jest podwyższenie standardu pojazdów. Jednym z nich jest rodzaj oświetlenia ksenonowego. Z powodzeniem wykorzystywane jest ono od lat 90. XX wieku.

Ksenon jest przeciwstawiany żarówce. W tym starciu zdecydowanie lepiej wypada rodzaj reflektora ksenonowego. Tym, co wyróżnia ksenony jest ich długa żywotność oraz lepsza emisja światła. Mogą one świecić nawet do 10 razy dłużej niż żarówki halogenowe! Natężenie światła jakie gwarantuje lampa ksenon jest aż 3 razy większe przy jednoczesnym mniejszym o 1/3 poborze mocy potrzebnym do jego wytworzenia. Tym samym, mniejsza jest również emisja ciepła. Dodatkowo, światło emitowane przez ten rodzaj reflektorów zbliżone jest barwą do światła dziennego. Wpływa to bardzo korzystnie na wzrok kierującego pojazdem, ponieważ nie ulega on takiemu zmęczeniu jak przy innym, sztucznym oświetleniu.

Ksenony to rodzaj oświetlenia, w których źródłem światła jest żarnik. Jest to rodzaj szklanej bańki, która wypełniona jest gazem szlachetnym, jakim jest ksenon. Stąd też nazwa tego rodzaju reflektorów – ksenony bądź oświetlenie ksenonowe.

Jak łatwo można zauważyć, ksenon zdecydowanie przewyższa klasyczne, halogenowe oświetlenie. Tego rodzaju lampy ksenonowe są nie tylko wydajniejsze i efektywniejsze, ale również bezpieczniejsze. Należy jednak pamiętać, że światło, jakie emituje oświetlenie ksenonowe jest bardzo intensywne. W związku z tym, jeśli są one ustawione na nieprawidłowym poziomie, nie trudno o oślepienie osoby jadącej znad przeciwka. Warto wiedzieć, że na bazie ksenonu montowane jest oświetlenie biksenonowe. Wyróżnia się ono tym, że przy zastosowaniu pojedynczej żarówki wykładowczej emituje zarówno światła drogowe, jak i światła mijania. Dziś wiele firm zajmuje się zagadnieniami, o których wyżej mowa. Ich oferta jest naprawdę rozbudowana i co najważniejsze różnorodna. Można to sprawdzić pod adresem http://xenon-przetwornice.pl/oferta lub kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielem takiej spółki.

 

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.