Proces budowy parku handlowego

Proces budowy parku handlowego

Proces budowy sklepu wielko powierzchniowego przebiega wieloetapowo. Pierwszym etapem, który zawsze poprzedza właściwe prace budowlane jest załatwienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę takich obiektów, jak parki handlowe.

Zwykle uzyskanie, takiego pozwolenia nie jest sprawą łatwą i wymaga wiele cierpliwości oraz sporo czasu. Z uwagi na postępujący proces, jakim jest komercjalizacja obiektów handlowych na rynku polskim tego typu obiektów jest coraz więcej. Są one zlokalizowane zwykle na terenach największych miast Polski.

Jako, że nasycenie tych miast parkami handlowymi jest duże niektóre firmy, w tym firmy zagraniczne decydują się na rozpoczęcie budowy centrów handlowych na obrzeżach wielkich miast oraz w mniejszych miejscowościach. Budowa sklepu wielko powierzchniowego często jest związana z protestami małych, lokalnych kupców, którzy widzą w powstaniu takiego sklepu duże zagrożenie dla swojej działalności. Protesty lokalnych kupców z kolei bardzo często powodują odwleczenie w czasie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę centrum handlowego.

rynek nieruchomości komercyjnych

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.