Lakiery do włosów Goldwell

Lakiery do włosów Goldwell

Nasze prababki i babcie miały zdecydowanie trudniejsze zadanie, jeżeli chodzi o trwałe zabezpieczenie fryzury. Cżesto do tego rodzaju zabiegów używały naturalnych składników, np. cukru czy miodu, które owszem, utrwalały fryzurę, ale też niezwykle trudno było później rozplątać takie włosy. Nieco lepiej sprawdzało się w tej roli… piwo, siemię lniane, czy sól morska, lecz część z tych specyfików po pewnym czasie niszczy włosy. Na szczęście w XXI wieku znamy już sposoby na zdrowe i trwałe utrwalenie misternych konstrukcji, uroczych loczków, czy prostych włosów.

Od kiedy lakier?

W 1948 roku, gdy powstał pierwszy lakier do włosów, był on preparatem na tyle innowacyjnym, iż nie myślano o jego negatywnym wpływie na włosy. Wysokie stężenie alkoholu. Freon – nie brzmi to zbyt zdrowo. Takie zabezpieczenie włosów, mimo że trwałe, zdecydownaie niszczyło włosy. Dopiero z czasem zaczęto zmieniać skłąd lakierów i wzbogacać go znów o składniki naturalne, które są bezpieczniejsze dla naszych włosów.

Najlepszy sposób utrwalenia

Oczywiście współcześnie włosy możemy utrwalić na wiele sposobów. W wyborze odpowiedniego prepratu powinniśmy kierować się przede wszystkim stanem naszych włosów, a dopier później efektem, jaki chcemy osiągnąć. Najczęściej z preparatów do utrwalenia fryzury korzystają kobiety posiadające kręcone włosy, które aby idealnie się układać muszą w większości przypadków być odpowiednio wystylizowane – pianka do włosów, żel lub guma to asortyment każdej kobiety, która posiada loczki czy fale. Z trałego utrwalenia włosów chętnie korzystają też panie, które obcięte są raczej krótko. Ich włosy zdecydowanie lepiej leżą, kiedy wzmocnione są dodatkowym preparatem przeznaczonym do stylizacji pazurków, cieniowania, czy klasycznego boba. Nie zapominajmy także o panach. To specjalnie dla nich powstają coraz to nowe serie past, żeli i kremów do stylizacji wymyślnych fryzur. Dziś kosmetyki do stylizacji nie tylko utrwalaja włosy, ale także mogą je chronić, regenerować, nabłyszczać, czy matować.

Bezkonkurencyjnym preparatem pozostaje jednak lakier do włosów. Stosują go zarówno panie o krótkich, jak i długich włosach. Posiadaczki włosów prostych i kręconych, bez względu na ich kolor i strukturę. Czym powinnyśmy się kierować wybierając odpowiedni lakier? Z pewnością stanem swoich włosów, a także firmą. Lakiery do włosów Goldwell dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjalistów firmy posiadają wszystko to, co powinien posiadać dobry kosmetyk. Są to preparaty, które zapewniają efekt silnego lecz delikatnego utrwalenia, nie powodującego efektu kasku, czy skorupy. Świetnie modelują i utrwalają włosy w każdych warunkach, bez względu na wilgoć, deszcz, czy słońce. Lekka formułą nie obciąża włosów, więc może być stosowana przez panie o cienkich, pozbawionych objętości włosach. Dodatkowo zapewniają efekt nabłyszczenia i tworzą ochronną tarczę, któa zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi – promieniami UV, wiatrem, chłodem. Dodatkowo, w przypadku lakierów przeznaczonych do stylizacji włosów farbowanych zapewniają pełną ochronę koloru, dzięki czemu mozęsz cieszyć się jeszcze dłuzej efektem koloryzacji.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.