Wizualizacje 3D w marketingu nieruchomości

Wizualizacje 3D w marketingu nieruchomości

Wizualizacje 3D coraz powszechniej są używane przez architektów podczas projektowania wnętrz czy też całych obiektów. Trzeba pamiętać o tym że to właśnie pierwsza faza całego cyklu inwestycji jest fazą najważniejszą, od której zależeć będzie powodzenie całego projektu.

Projektowanie – bo to właśnie ten etap jest etapem najważniejszym – musi zostać wykonane z najwyższą starannością o każdy szczegół. Jeszcze do niedawna architekci przy projektowaniu posługiwali się fotografiami a gotowy już projekt inwestorowi był przedstawiamy najczęściej w postaci rysunków. Dziś stosuje się właśnie wizualizacje architektoniczne , które pozwalają ukazać z każdej perspektywy zaprojektowany obiekt czy też wnętrze. Wizualizowany wirtualny spacer lub animacja architektoniczna pozwalają również wykluczyć ewentualne błędy i w porę nanieść poprawki, które mogą zdecydować o powodzeniu całego projektu.

Dodatkowo wizualizacje pozwalają stworzyć projekt, który trafi w gust klienta i zostanie zrealizowany zgodnie z jego oczekiwaniami. Stare metody projektowania  przeszły już do lamusa a zastąpiły je metoda wizualizacji 3D, która niesie za sobą szereg korzyści w tym niską cenę i prostotę pracy nad samym projektem.

Rodzaje pracy nad wizualizacją

Wizualizacje 3D to coraz powszechniejsza dziedzina grafiki komputerowej, stosowana dziś przede wszystkim przy projektowaniu wnętrz, obiektów, reklam czy stron internetowych.

Praca przy wizualizacji  architektonicznej może odbywać się na kilka rodzajów. Pierwszym rodzajem jest praca na siatce wielokątów, metoda ta świetnie się sprawdza przy pracy nad nieskomplikowanymi projektami. Drugą metodą jest praca nad tak zwanymi Voxelami, gdzie poszczególne bryły będące elementami projektowanego obiektu są sześcianami. Następna metoda to praca na opisach matematycznych.

Metoda ta niewątpliwie jest metodą najtrudniejszą ponieważ opiera się na pracy nad równaniami matematycznymi.  Atutami tworzenia wizualizacji 3D przy projektowaniu są głównie realizm oraz to że każdy najmniejszy detal można dopracować do szczegółu. Piękne animacje reklamowe dają naprawdę dużo satysfakcji. Można je znaleźć na przykład tutaj: http://www.wizualizacje-3d.pl lub w magazynach architektonicznych. O wiele więcej przykładów widnieje dzisiaj oczywiście w sieci internetowej.

Ponadto projektowanie takie jest w miarę tanie i łatwe, a ewentualne poprawki można wprowadzać w każdym momencie przy niewielkim nakładzie pracy i nie burząc przy tym ogólnej koncepcji projektu.

Praca przy wizualizacjach

Grafika 3D we współczesnym biznesie ma wiele zastosowań, i to w różnych dziedzinach i działalnościach. Jedną z najbardziej popularnych zastosowań grafiki 3D są animacje reklamowe.

Aby skutecznie i w ciekawy sposób, przyciągający uwagę potencjalnych klientów, przedstawić produkt warto zastanowić się nad wykorzystaniem potężnego narzędzia jakim są wizualizacje 3D. Wizualizacje 3D znajdują zastosowanie przeważnie przy wykonywaniu projektów obiektów, reklam, czy stron internetowych.

Wizualizacje produktów i animacje reklamowe zyskały taką popularność w różnych branżach głównie dzięki łatwości wykonywania projektu oraz ze względu na koszt. Projekt wykonywany w programie graficznym nie jest wcale droższy od projektu wykonywanego tradycyjnymi metodami. Dodatkowo profesjonalne programy graficzne służące do tworzenia wizualizacji pozwalają nam na wprowadzenie w jednej chwili zmian każdego rodzaju.

Żyjemy w świecie, w którym marketing i reklama odgrywają niesamowicie ważną rolę. Dlatego też ważne jest tworzenie reklam i stron www, które będą czytelne, będą treściwe i bogate w informacje i nowoczesne pod względem wyglądu. To przede wszystkim do tych celów stosuje się wizualizacje 3D, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniem konsumentów.

Autodesk i wizualizacje

Autodesk to jedno z najlepszych narzędzi służących do wykonywania przekształcania projektów w realistyczne trójwymiarowe wizualizacje. Z oprogramowania serii Autodesk korzystają najlepsi projektanci, graficy i inżynierowie z takich branż jak: reklama, architektura i budownictwo, motoryzacja i transport, mechanika i wytwarzanie, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i telekomunikacja.

Autodesk jest programem w pełni profesjonalnym i dostarcza niezbędnych narzędzi i technologii potrzebnych do urzeczywistnienia własnych idei. Jest oparty na platformie software’u kreślarskiego Revit® oraz do modelowania obiektów architektonicznych BIM.

Autodesk oferuje różnokierunkowe rozwiązania projektowe, analityczne oraz dokumentacyjne. Niezwykle usprawnia prace całych zespołów inżynierskich i dizajnerskich oraz poprawia jakość projektów w różnych dziedzinach 3D – np. wizualizacjach produktów. Pomaga w optymalizacji kosztów inwestycji, użytkowania zasobów oraz minimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

Widząc efekty pracy programów Autodesk od razu wiadomo, dlaczego to oprogramowanie cieszy się takim szacunkiem na rynku oraz popularnością.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.