Własne mieszkanie

Własne mieszkanie

Posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem tysięcy Polaków. Jego realizacja wiąże się jednak z licznymi utrudnieniami, z którymi trzeba sobie jakoś poradzić. Problemami okazują się bowiem nie tylko kwestie finansowe, ale również te, które wiążą się bezpośrednio z oglądaniem samego lokum i wyborem najkorzystniejszej dla siebie oferty. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania? Jak podjąć decyzję w taki sposób, aby w przyszłości nie żałować swojego wyboru i zainwestowanych we własne „M” pieniędzy?

Po pierwsze trzeźwość umysłu!

Zdecydowana większość osób ofert sprzedaży nieruchomości szuka w Internecie. Znajdzie się tam bowiem wiele ciekawych i aktualnych anonsów, które zawierają dodatkowo zdjęcia, pozwalające nam na wstępną ocenę mieszkania. Kryteriów, którymi kierujemy się przy pierwszej selekcji jest oczywiście wiele. Do najpopularniejszych z nich zalicza się cena danej nieruchomości, metraż, ilość pomieszczeń czy sam stan interesującego nas lokum. Podczas wyboru ofert warto do każdego ogłoszenia podchodzić z odpowiednią dozą ostrożności. Jeśli w ogłoszeniu znajdziemy informację na temat tego, że mieszkanie ma zostać sprzedane szybko, a zainteresowany wręcz od razu powinien podpisać umowę to powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy. Pamiętajmy o tym, aby interesującą nas nieruchomość sprawdzić bowiem pod względem prawnym. Przykładowo w Księdze Wieczystej możemy znaleźć informacje na temat aktualnego właściciela nieruchomości oraz tego, czy nie jest zaciągnięty na nią jakiś kredyt. Takie podejście do tematu pozwoli nam na uniknięcie wielu nieprzyjemności, które mogą ujrzeć światło dzienne w przyszłości, kiedy to już zakupi mieszkanie. Proces poszukiwania różnego rodzaju ofert warto rozszerzyć również o inne przekaźniki anonsów. Pamiętajmy o tym, że wiele starszych osób nie potrafi korzystać z Internetu i innych zdobyczy technologicznych i dlatego swoje ogłoszenia zamieszcza tradycyjnie w gazetach. Przeglądając znajdujące się tam anonse można trafić na naprawdę świetną i korzystną dla nas ofertę. Innym sposobem poszukiwania wymarzonego mieszkania mogą być również znajomi. Wielu z nich posiada przyjaciół lub ma kogoś w rodzinie, kto chce sprzedać swoje mieszkanie. Taką drogą możemy zatem również natrafić na interesującą nas ofertę.

Oglądanie mieszkania

Kiedy znajdziemy już interesujące nas mieszkanie musimy umówić się z jego właścicielem na wizytę. Najlepiej, aby odbyła się ona za dnia. Wówczas przekonamy się o wielu interesujących nas aspektach, na przykład o natężeniu ruchu i hałasu w okolicy wymarzonego lokum. Światło dzienne pozwoli nam ponadto na dokładne obejrzenie nieruchomości. Oglądając mieszkanie zwróćmy uwagę na stan podłogi, okien i ścian. To pozwoli nam na ocenę prac, które trzeba będzie wykonać po zakupie nieruchomości. Przykładowo nieszczelne okna trzeba będzie koniecznie wymienić. Tak samo ma się sprawa ze skrzypiącą podłogą czy starymi i niesprawnymi drzwiami. Nie dajmy zwieść się wszelkim elementom dekoracyjnym w mieszkaniu. Świeże kwiaty na stole, stylowe firanki, przyjemny zapach kadzidełek czy nowoczesna narzuta na sofę to jedne z wielu zabiegów stosowanych przez sprzedawców w celu zwiększenia atrakcyjności mieszkania. Zwiedzając interesujące nas lokum zachowajmy zatem trzeźwość umysłu i starajmy się w jak najlepszy sposób ocenić jego stan. Swoją uwagę zwróćmy również na stan techniczny instalacji elektrycznej czy wodnej. Wszelkie usterki zgłośmy sprzedawcy i w delikatny sposób postarajmy się wynegocjować z nim cenę mieszkania. Oglądając mieszkanie zwróćmy również uwagę na kilka aspektów, które z pewnością przydadzą nam się w przyszłości. Bliskość do szkół, przedszkoli, parków, sklepów, aptek, szpitala czy własnego miejsca pracy będzie z pewnością ogromnym atutem. Ponadto zorientujmy się również w kwestii bezpieczeństwa okolicy wokół naszego wymarzonego mieszkania.

Mieszkania Winogrady Poznań

Jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic w Poznaniu, która cieszy się dużą popularnością podczas zakupu mieszkania są Winogrady. Wydaje się, że jeśli chodzi o mieszkania Winogrady Poznań to idealna lokalizacja dla rodzin. Cicha i spokojna okolica sprzyja pojawianiu się tutaj rodzin z dziećmi. Winogrady należą również do jednej z najbezpieczniejszych dzielnic stolicy Wielkopolski. Cena przeciętnego, dwupokojowego mieszkania w tej okolicy waha się w przedziale od 200 000 do nawet 400 000 złotych. W tej dzielnicy znajduje się wiele miejsc zielonych, szkół czy sklepów, w których znaleźć można artykuły pierwszej potrzeby. Dodatkowym atutem jest oczywiście bliskość do samego centrum miasta.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.