Wyłazy dachowe

Wyłazy dachowe

Wyłazy dachowe Fakro to elementy umożliwiające swobodne, a co najistotniejsze-w pełni bezpieczne wyjście na dach. Wydaje Ci się, że taki wyłaz nie jest Ci potrzebny, bo ,,niby po co mam wychodzić na dach”? Otóż okazuje się, że są one jednak bardzo potrzebne. Fakt, rzadko zdarza się konieczność, by urządzać sobie spacery po dachu, ale jednak się zdarza. Do sytuacji, w których konieczne jest wejście na dach należą wszelkiego rodzaju prace kominiarskie, instalacyjne czy konserwacyjne. Wielu rodziców zna sytuację, kiedy doskonała zabawa z dzieckiem kończy się histerycznym płaczem, bo ulubiona piłka czy też latawiec utknął na dachu. Czyż nie przyda nam się wtedy bardziej niż kiedykolwiek wyłaz dachowy? W ciągu kilku minut jesteśmy na dole z zabawką i kontynuujemy zabawę. Tyle tytułem wstępu, teraz kilka konkretów na temat wyłazów. Wyłazy dachowe Fakro są połączeniem okna dachowego i wyłazu, oznacza to, że dzięki nim możemy doświetlać naturalnym światłem pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu, umożliwiają one także ich wietrzenie. Przed przejściem do kolejnych etapów wyboru wyłazów musimy odpowiedzieć sobie sobie na bardzo ważne pytanie, otóż czy będą one zamontowane w pomieszczeniach ogrzewanych czy też nie. Jest to bardzo ważne ponieważ, niektóre modele przeznaczone są do pokoi, we wnętrzach który temperatura jest zbliżona do tej panującej na zewnętrza. Następnie możemy przejść do bardziej szczegółowych kwestii. Wyłazy Fakro można podzielić na:
a) wyłazy dachowe WLI: przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 70°, ościeżnicę wykonano z drewna sosnowego zaimpregnowanego próżniowo, z kolei skrzydło stworzone jest z profilu aluminiowego o budowie komorowej. To, a także pakiet szybowy o grubości 16 milimetrów, z hartowanymi szybami, zapewniają bardzo dobre parametry izolacyjne. Okno skutecznie chroni pomieszczania przed przegrzaniem i przed wychłodzeniem. Wspominane szyby hartowane są odporne na uszkodzenia powstające chociażby podczas gradobicia. Specjalny uchwyt pozwala na blokowanie skrzydła w trzech pozycjach.
b) wyłazy dachowe WGI, WGT: przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 60°, podobnie, jak poprzedni model, posiadają one sosnowe ościeżnice i aluminiowe skrzydła malowane proszkowo, kołki ustalające mają zaokrąglony kształt, dzięki temu prawdopodobieństwo skaleczenia się podczas montażu wyłazu. Wyłaz można blokować na trzech poziomach, dzięki temu istnieje możliwość wietrzenia pomieszczeń. Dzięki temu, że profil aluminiowy jest ekstrudowany, konstrukcja wyłazu jest sztywna i odporna na uszkodzenia.
c) wyłazy dachowe WSS, WSZ, WSH: polecany do dachów o nachyleniu od 15° do 60°, sosnowa ościeżnica impregnowana próżniowo, aluminiowy profil skrzydła, trzy pozycje blokowania skrzydła, konstrukcja klapowa, półkolista kopuła z poliwęglanu, możliwość uchyłu do kąta 180°.
Wszystkie wymienione tutaj wyłazy są bardzo łatwe w montażu, wszelkie niezbędne do jego wykonania akcesoria dołączone są do zestawu. Pomimo to, że okna te wykonane zostały z materiałów wysoce odpornych na wszelkie uszkodzenia, każde z nich objęte jest pięcioletnim okresem gwarancyjnym.
Pisząc o wyłazach dachowych Fakro, należy wspomnieć o oknach wyłazowych termoizolacyjnych. Jest to połączenie wyłazu i typowego okna dachowego. Produkty te przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 55°. Sprawdzą się w pomieszczeniach ogrzewanych i ocieplanych. W zależności od osobistych preferencji można zdecydować się na wyła otwierany w prawą lub lewą stronę. Nie zapominaj także o tym, jak naturalne światło ważne jest dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Okna te pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu, a także umożliwiają wpuszczanie do nich optymalnych dawek świeżego powietrza.
Jeśli nadal wahasz się co do tego czy wyłaz jest Ci potrzebny, nie możemy przekonać Cię o tym na siłę, to czas weryfikuje wszystkie nasze decyzje. Zazwyczaj jednak lepiej mieć niż nie mieć, a bezpieczeństwo na tak dużej wysokości jest priorytetem. Wyłazy dachowe Fakro+ Twoja ostrożność=sukces.

Komentarze wyłączone.