Wyścig drapaczy

Wyścig drapaczy

Wysokość budowli ma dla architektów kolosalne znaczenie. Bardzo często projektując nową architekturę dla  miast powstają olbrzymie budowle budzące strach przed ich chaosem i agresją. Możliwość stworzenia najwyższej nieruchomości na Świecie jest czymś co z całą pewnością pomoże w zdobyciu sławy.

Może właśnie dlatego cały czas usłyszeć można o wyścigu projektantów starających się tworzyć najwyższe budynki.

Jeden z najpopularniejszych architektów na świecie a mianowicie Norman Foster sprzeciwia się chaosowi i w jego budowlach możemy zauważyć przestrzenny ład. Jeżeli chodzi o pierwszą budowlę, która miała sięgać chmur to była to większości znana wieża Babel. Jednak nigdy jej nie dokończono.

drapacze chmur

Najwyższe budynki Świata

Po wydarzeniu kiedy Bóg pomieszał języki budowniczym i rozproszył ich po całym świecie nikt przez wiele tysięcy lat nie próbował budować wysokich budynków.

Wszystko jednak uległo zmianie pod koniec XIX wieku wtedy to w Stanach Zjednoczonych zaczęto stawiać pierwsze wieżowce. Budowano je przede wszystkim z racji ciągle rosnących cen gruntowych. Obecnie powstają one przede wszystkim dla celów prestiżowych. Budynki ciągle są podziwiane przez wielu ludzi w związku z czym nie możemy właśnie o nich zapominać ani na moment.

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.