Z wizytą w Poznaniu

Z wizytą w Poznaniu

Poznań jako stolica wielkopolski jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, które skutecznie łączy tradycję i nowoczesność. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji go zwiedzić nadrób zaległości już teraz. Jesień w Poznaniu jest niezwykle urokliwa.

Jak dotrzeć?

Do Poznania dostać się możesz z każdego miejsca nie tylko w Polsce, ale i na świecie, wszystko to możliwe dzięki bardzo dobremu połączeniu zarówno kolejowym, jak i samolotowym. Do Poznania prowadzą także bardzo dobre drogi i autostrady, dotarcie tutaj nie będzie więc żadnym problemem. Jeżeli należysz do wielbicieli bliskiego kontaktu z mieszkańcami możesz po mieście poruszać się komunikacją miejską. Jeżeli jednak cenisz samodzielność doskonałym wyborem dla ciebie będzie wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Poznaniu. Wypożyczony samochód z pewnością ułatwi ci podróże po mieście.

Gdzie spać?

Poznań oferuje niezwykle bogatą bazę noclegową, począwszy od hoteli (Hotel Włoski, City Park Hotel&Residence, Sheraton, Hotel Mercure) i hosteli (Poco Loco Hostel, Cinamon Hostel, Fusion Hostel), skończywszy na noclegu w akademiku . Z pewnością znajdziesz takie miejsce, które spełni twoje oczekiwania.

Co zwiedzać?

Oczywiście tradycyjnie warto odwiedzić piękny Stary Rynek z kolorowymi, zabytkowymi kamieniczkami. Stary Rynek w Poznaniu, to trzeci z kolei największy rynek w Polsce, a zabytkowe kamienice sięgają XIV wieku. Z rynku warto skierować się w stronę Zamku Królewskiego z XIII wieku, w którym urzędowali polscy królowie – Władysław Łokietek, czy Kazimierz Wielki. Naszą uwagę zwróci także piękna Dzielnica Cesarska z Zamkiem Cesarskim w samym jej centrum. Budynek wzniesiony dla króla Prus Wilhelma II do dziś wzbudza zachwyt. Obecnie mieści się w nim nowoczesne centrum kultury, w którym możemy wziąć udział w licznych koncertach, wykładach, czy pokazach filmowych.

Inne atrakcje na jakie możemy sobie pozwolić to między innymi wizyta w starym i nowym zoo, jednym z wielu parków, m.in. parku Sołackim, Cytadeli, czy parku Wilsona i znajdującej się tam palmiarni. Z pewnością warto odwiedzić też jezioro Matlańskie wraz z kompleksem rekreacyjnym oraz Ostrów Tumski, który jest… wyspą! Dla wielbicieli zakupów Poznań przygotował wiele centrów handlowych, między innymi Stary Browar, CH Plaza, Galerię MM, czy Kupiec Poznański. Na wizytę w Poznaniu warto więc zaplanować co najmniej kilka dni!

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.